29 Август, 2026

Проф. Рачев: Изпращаме топъл февруари, март ще бъде своенравен

Проф. Рачев: Изпращаме топъл февруари, март ще бъде своенравен
Георги Рачев

Времето до края на февруари ще е сравнително топло и слънчево, но след това идва Баба Марта, а тя се отличава с динамично и променливо време. Това каза проф. Георги Рачев пред Би Ти Ви.

„След сряда ще започне с влажно време. Имаме около 5-6 дни с дъжд, придружен на места от лек сняг. Всичко зависи от това, колко студено ще стане“, обясни още той.

В края на тази седмица Балканският полуостров ще бъде най-топлото място в цяла Европа. Напълно е възможно температурите да достигнат дори 20 градуса. Но на 1 март картината се променя рязко и започват валежите.

„Времето ще бъде много динамично“, каза още проф. Рачев. Според него на 2 март ни чака студено време – в по-ниските части температурата ще е 6-8 градуса, а по планините около нулата. Кога и къде ще падне сняг ще стане ясно в началото на следващата седмица.

На 8 март отново ще се затопли рязко и температурите вероятно ще достигнат до 15 градуса.

В столицата температурите ще са високи в края на тази седмица и ще се застуди в средата на следващата. Пловдивчани и варненци също ще се радват на топли почивни дни, но в началото на следващата седмица там ще е доста дъждовно.

На Боровец е възможно да превали лек сняг.

Сподели:
Скандал при посещението на Радев в Струмяни – арестуваха журналистката Гергана Петрова (видео)

Скандал при посещението на Радев в Струмяни – арестуваха журналистката Гергана Петрова (видео)

Кадрите от задържането бяха разпространени във фейсбук от Pirinsko.com., няма яснота, каква е причината за наказателната мярка

117 млн. евро ще струват президентските избори, съобщиха от МС

117 млн. евро ще струват президентските избори, съобщиха от МС

Средствата са заложени в централния бюджет, а с тях трябва да се осигури подготовката и провеждането на изборите

Какво се случва с преговорите на Иран и Оман за корабоплавателен коридор и разминиране на Ормуз?

Какво се случва с преговорите на Иран и Оман за корабоплавателен коридор и разминиране на Ормуз?

На 25 август в Техеран министрите на външните работи на Иран и Оман обсъдиха рамково споразумение за създаване на „временен коридор“ за корабоплаване и проект за разминиране на протока, се казва в съвместно изявление

Коментари (0)