16 Май, 2026

Слънчево и отново горещо с малко облаци на юг и запад

Слънчево и отново горещо с малко облаци на юг и запад

Снимка: архив

Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 30° и 35°, за София - около 31°.

Днес над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове временни увеличения на облачността ще има над южните и западните райони. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 30° и 35°, за София - около 31°.

В планините преди обед ще бъде слънчево. В следобедните часове облачността временно ще се увеличи. Ще продължи да духа умерен и временно силен източен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 25°, на 2000 метра - около 19°.

По Черноморието ще бъде слънчево с временни увеличения на облачността през втората половина на деня над южното крайбрежие. Ще продължи да духа по-често умерен североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 27° и 29°. Температурата на морската вода е 26°-27°. 

Сподели:

Коментари (0)

Катастрофа с камион затрудни движението към Варна по АМ "Хемус"

Катастрофа с камион затрудни движението към Варна по АМ "Хемус"

Временно движението по автомагистрала "Хемус" при 9-и км в посока Варна се извършва само в изпреварващата лента

Николай Василев: Ще говори ли правителството за инвестиции или само за комунистически цени?

Николай Василев: Ще говори ли правителството за инвестиции или само за комунистически цени?

Моята препоръка към новата власт е сега те да направят необходимите реформи, да предприемат спешни мерки, да изкарат бюджета на излишък, да орежат разходите мощно, за да влязат под 40% от БВП, както е било. Тогава ще ги подкрепям от сутрин до вечер, каза бившият вицепремиер и министър на икономиката

Пеканов: Законопроектите ще засилят ролята на държавата, за да не бъде джунгла пазарът

Пеканов: Законопроектите ще засилят ролята на държавата, за да не бъде джунгла пазарът

Вицепремиерът по управлението на европейските средства заяви, че са внесени законопроекти за засилване на регулаторите – не такива, които са антипазарни, а такива, които ще засилят ролята на държавата, така че пазарът да не бъде джунгла