24 Февруари, 2026

Отново облаци над страната, времето е дъждовно, а слънцето ще се показва на юг

Отново облаци над страната, времето е дъждовно, а слънцето ще се показва на юг

През нощта срещу неделя с усилване на вятъра от северозапад валежите ще започнат да спират, а облачността ще се разкъсва и намалява

Днес бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания над облачността ще има над южните райони. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад, съобщават от НИМХ. Максималните температури ще са между 14° и 19°, в София – 13°-14°. 

През нощта срещу неделя с усилване на вятъра от северозапад валежите ще започнат да спират, а облачността ще се разкъсва и намалява.

В планините ще е облачно с валежи от дъжд, над около 1800 метра от сняг. Вятърът ще се ориентира от северозапад и ще е умерен, а по най-високите върхове на Рила и Пирин - силен от запад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 10°, на 2000 метра – около 3°.

По Черноморието ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток, който вечерта ще се ориентира от запад-северозапад и през нощта срещу неделя ще бъде умерен. Максималните температури ще достигат между 16° и 18°. 

Сподели:

Коментари (0)

Буруджиева: Необичайно е за една нощ да бъдат подменени  всичките 28  областните управители

Буруджиева: Необичайно е за една нощ да бъдат подменени всичките 28 областните управители

"Ако искаш да промениш нещо, трябва да действаш радикално", заяви Георги Куртев

Среща-поклон пред героизма на украинския народ - днес, пред храма "Св. София"

Среща-поклон пред героизма на украинския народ - днес, пред храма "Св. София"

Днес българи и украинци се събират у нас, за да изразят своята съпричастност към Украйна, която вече четири години отстоява суверенитета си пред лицето на руската агресия.  

Вторник,  24 февруари, 2025

Вторник, 24 февруари, 2025

Йордан Йовчев, единственият ни гимнастик, участвал в шест олимпиади