Производителят на дроновете "Байрактар" вече е регистрирал компания в Украйна и е придобил земя, върху която ще бъде изграден бъдещият завод, съобщи Би Би Си с позоваване на украинския посланик в Турция - Василий Боднар. Споразумението за построяването на завода беше сключено още преди пълномащабното нахлуване на руските войски.
Производителят на безпилотните апарати – компанията Baykar, не смята да строи заводи в Русия.
Напомняме, руският президент Владимир Путин заяви желанието на Русия „да си сътрудничи“ с Турция в производството на безпилотни апарати.
По думите на Боднар, турският президент Реджеп Таип Ердоган има влияние върху Путин.
"По определен начин Ердоган влияе на Путин и има лостове за влияние да го накара – не бих казал да го принуди, но да го стимулира да изпълни определени договорености“, коментира посланикът, като отбелязва, че споразумението за износа на украинско зърно работи.
Превод Faktor.bg


Коментари (0)