23 Декември, 2025

125 072 са върнати на КПП-тата в страната

125 072 са върнати на КПП-тата в страната

1048 досъдебни производства са образувани от началото на извънредното положение

1048 досъдебни производства са образувани от началото на извънредното положение за неспазване на мерките и правилата във връзка с разпространението на вируса COVID-19. Това обявиха от прокуратурата.

Най-голям е техният брой в област Варна – 136, следван от област Хасково – 91.

116 от образуваните производства са за попълване на неверни данни в декларациите, предадени на органите на МВР за преминаване през контролно-пропусквателните пунктове.

От КПП-та на територията на цялата страна са върнати 125 072 души. Най-много хора са се опитали да минат нерегламентирано през КПП-тата, разположени на изходите и входовете на София – 68 552.

От въвеждането на извънредното положение на 13 март 2020 г. са съставени 12 852 акта за установяване на административно нарушение (АУАН) по чл. 209а от Закона за здравето - за нарушение и неизпълнение на противоепидемичните мерки. От съставените актове 8703 са за неносене на предпазна маска.

Най-много хора са засечени без задължителните предпазни средства в Пловдив – 1502, а най-малко са в Перник – само 34. Нарушители по чл. 209а от Закона за здравето се наказват с глоба в размер на от 300 до 1000 лв., а при повторно нарушение от 1000 до 2000 лв.
Сподели:

Коментари (0)

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Апелативният съд в Пловдив повиши на 17 години затвор наказанието за убиеца от Цалапица

Според съда, Ангел Бизюрев се е отнесъл с безразличие и равнодушие към възможността да убие Малинов, защото е знаел много добре какви по сила и брой удари му е нанесъл. Той е "пренебрегнал молбата на Малинов да преустанови побоя".