15 Януари, 2026

Прокуратурата: Баневи ползвали за подставено лице свой шофьор

Прокуратурата: Баневи ползвали за подставено лице свой шофьор

подсъдимото семейство Баневи

Баневи ползвали шофьор за подставено лице - това бе една от тезите на прокуратурата по време на поредното заседание по делото срещу бизнесмена, съпругата му и майка му в Специализирания наказателен съд.

В рамките на заседанието подробно бе разпитан свидетелят Венцислав Генов, който разказа пред съда, че е работил като охрана и шофьор за семейство Баневи, а на по-късен етап бил назначен като управител на едно от дружествата на фамилията.

Мъжът призна, че не разбирал нищо от бизнес, но подписвал документи като управител. Получавал обаче заплата на шофьор.

"Това лице е било вписано за управител на едно от дружествата и е изключително важен свидетел, за да се установи по какъв начин е било взимано решение кой да бъде управител, дали реално са се извършвали дейности от управителя или за такива са били използвани подставени лица, които само да подписват документи", коментира прокурор Мария Дойчева.

"Нищо ключово няма в свидетеля. Обясни какво е работил. Дружеството е собственост на Банев и той може да назначава когото си иска. Свидетелят не можеше да си спомни доста неща, станали преди 5 години", каза адвокатът на Николай Банев Ивета Анадолска.

Следващото заседание отново ще продължи с разпит на свидетели, които са общо 175.

Сподели:

Коментари (0)

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.