16 Януари, 2026

Прокуратурата образува производство, след като мъж прегази куче - твърди, че е случайно

Прокуратурата образува производство, след като мъж прегази куче - твърди, че е случайно

Снимка: Софийска районна прокуратура

Кадрите са разпространени в интернет. Извършителят е на 29 години. По неофициална информация е лекар във ВМА.

Прокуратурата образува досъдебно производство по случая с прегазено куче в столичен квартал

Софийска районна прокуратура образува досъдебно производство за проявена жестокост към животно чрез прегазване.

Миналият през кучето с колата си е млад мъж, съобщава Българската национална телевизия. Животното спяло на улицата, а шофьорът минал през него и избягал. Случаят е заснет от охранителни камери в столичния квартал "Разсадника".

Кадрите бяха разпространени в интернет. Извършителят е на 29 години. По неофициална информация е лекар във ВМА. Пред полицията заявил, че е преминал през кучето след неволна маневра.

Мая е любимецът на квартал "Разсадника". Живяла е в къщичка на улица "Пчиня".

След запознаване с материалите, наблюдаващ прокурор е преценил, че има достатъчно данни за престъпление по смисъла на Наказателния кодекс и незабавно е образувал досъдебно производство.

Предстои да се разпитат свидетели, да се направи видео-техническа експертиза на видеоклипа с прегазването, както и да се назначи ветеринарна експертиза.

Междувременно мъжът, който е бил зад волана, се е изнесъл от сградата, пред която беше прегазено кучето.

Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.