Кметът на град Лом е привлечен като обвиняем по дело за престъпление против политическите права на гражданите, предаде Дарик с позоваване на софийската Апелативна прокуратура.
С постановление от 11 май 2026 г. в качеството на обвиняем по досъдебно производство за престъпление против политическите права на гражданите е привлечен Цветан Петров Цветанов – кмет на град Лом.
В хода на разследването са събрани достатъчно доказателства за виновността на лицето.
На 15 април 2026 г., в административната сграда на общинско предприятие в Лом, Цветанов в качеството си на длъжностно лице и по повод изпълнение на служебните си задължения, е предложил имотна облага в размер на по 50 евро на работници на предприятието.
С действията обвиняемият е целял да ги склони да упражнят избирателното си право в полза на определена политическа коалиция във връзка с изборите за народни представители на 19 април, както и в полза на кандидат с определена преференция.
За извършеното деяние законът предвижда наказание лишаване от свобода от 2 до 7 години и глоба в размер от 5112,92 до 15 338,76 евро.
Предстои Районната прокуратура в Монтана, Териториално отделение – Лом, да внесе в съда искане за отстраняването на обвиняемия от длъжност.


Коментари (0)