30 Април, 2026

Прокуратурата опроверга Порожанов: Извършваме самостоятелно проверките на къщите за гости

Прокуратурата опроверга Порожанов: Извършваме самостоятелно проверките на къщите за гости

Те са възложени на органите на МВР, без участието на земеделското министерство

Прокуратурата извършва самостоятелна проверка на къщите за гости. Нейният предмет, припомнят от прокуратурата, обхваща - освен къщите за гости, и работата на тези държавни органи по програмите, финансирани от Европейския съюз. Това заявиха от Обвинението по повод изявления на министъра на земеделието Румен Порожанов, свързани с "разпоредени 100-процентови проверки на къщите за гости" и постъпили запитвания от медии в тази връзка. 

От пресцентъра на държавното обвинение уточниха още веднъж, че проверката, разпоредена от главния прокурор на 23 април, е възложена на органите на МВР и не се осъществява съвместно с Министерство на земеделието, храните и горите, нито с Държавен фонд "Земеделие". На Главна дирекция " Национална полиция" - МВР са възложени проверки на всички проекти по мярка 311 "Разнообразяване към неземеделски дейности" по Програма за развитие на селските райони /ПРСР/ 2007 г. - 2013 г., финансирана от Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони, с предмет - изграждане/модернизиране на туристически обекти - жилищни сгради (къщи) за гости. Проверка е разпоредена и на всички проекти, по които са подпомагани разходи, свързани със закупуване на пътни превозни средства за неземеделски дейности, пряко свързани с дейността на бенефициентите.

Проверките се извършват в рамките на правомощията на прокуратурата, възложени са на органите на МВР и не се осъществяват съвместно с Министерство на земеделието, храните и горите, нито с Държавен фонд "Земеделие", категорични са от обвинението.
Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт