19 Юли, 2026

Прокуратурата отмени решението за заличаването на „Телеграф“

Прокуратурата отмени решението за заличаването на „Телеграф“

Случаят е върнат в Софийска районна прокуратура за ново произнасяне

Софийска градска прокуратура отмени постановлението на прокурора от Софийска районна прокуратура Тодор Тодоров за заличаването на вестник „Телеграф“, съобщи за „Монитор“ говорителят на СГП Зорница Таскова.

Решението за отмяна на постановлението като незаконосъобразно е от 17 юни т.г. Случаят е върнат в Софийска районна прокуратура за ново произнасяне. „Дадени са указания за извършването на действия“, обясни прокурор Таскова. Новото произнасяне ще е на същия прокурор Тодоров, освен ако не се отведе. На 7 юни т.г. СГП изиска за служебна проверка преписката на прокурор Тодор Тодоров, в която той с постановление от 27 май т.г. разпореди на Патентното ведомство да бъде заличена марката на  вестник „Телеграф“.

Акцията на прокуратурата дойде ден, след като в редакцията на медията бе получено съобщение от Патентното ведомство с приложено постановление, в което прокурор Тодор Тодоров разпорежда председателят на институцията да заличи търговската марка, която е регистрирана през 1999 г. Основанието било, че тя противоречала на закона, защото можела да заблуди потребителите в България с английския вестник The Telegraph.

Сподели:
Борисов за декларацията от Киев: Поредният гаф на кабинета

Борисов за декларацията от Киев: Поредният гаф на кабинета

Тази ситуация много наподобява договора с "Боташ", който беше замразен въпреки твърденията, че е изгоден, каза лидерът на ГЕРБ

Доброволци събраха над 8 т. боклуци в столичните квартали „Изток“ и „Дианабад“

Доброволци събраха над 8 т. боклуци в столичните квартали „Изток“ и „Дианабад“

Екипите на Столичния инспекторат осигуриха организацията на място, чувалите, ръкавиците и своевременното извозване на събраните отпадъци

В Черноморец задържаха двама служители на НАП за подкуп

В Черноморец задържаха двама служители на НАП за подкуп

При извършена проверка двамата данъчни инспектори констатирали множество нарушения, а за да съставят акт само за едното от тях, поискали 300 евро, твърди собственик на минимаркет

Коментари (0)