Окончателно решение трябва да вземе Софийския апелативен съд (САС)
Софийската градска прокуратура е протестирала незабавно срещу решението, с което долната инстанция е постановила предсрочно освобождаване на Ивайло Евтимов - Йожи и Любомир Димитров - Гребеца. Това обяви говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова.
Тя заяви още, че се надява апелативните магистрати да не допуснат предсрочното им освобождаване.
Окончателно решение трябва да вземе Софийския апелативен съд (САС).
Припомняме, три години след окончателните присъди Ивайло Евтимов - Йожи и Любомир Димитров - Гребеца от бандата на "Наглите" излизат на свобода. След като администрацията на затвора предложи те да бъдат условно освободени предсрочно, съдът одобри това.
Причината двамата да бъдат пуснати е, че за въпросния период в затвора двамата се превъзпитали и "стопили" присъдите си с труд и добро поведение.
Още от България
Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна
"Провокативните заявки пред западни медии на анонимни правителствени източници не са новост в хибридния арсенал на Техеран"
Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки
Проверени са 133 лица, други 184 лица не подлежат на проверка, тъй като към юли 1991 г., когато официално е отменен Указът за Държавна сигурност, те не са били пълнолетни и не е можело да бъдат вербувани
Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете
"Днес цялото това богатство е оставено без всякаква грижа. Оставено е да умре", пише той за парка „Врана“