26 Февруари, 2026

Прокуратурата се самосезира за боя над деца в Борован

Прокуратурата се самосезира за боя над деца в Борован

Временният директор на центъра за настаняване на деца от семеен тип бие и обижда деца показа репортаж на Би Ти Ви

Районна прокуратура - гр. Бяла Слатина се е самосезирала по повод репортаж, излъчен по "Нова телевизия" за извършено насилие от възпитател над деца в ЦНСТ - с. Борован, съобщават от пресслужбата на обвинението.

В репортажа на "Господари на ефира" по Би Ти Ви се вижда как временният директор на центъра за настаняване на деца от семеен тип бие и обижда деца.

В тази връзка е разпоредена незабавна проверка на компетентните органи - Инспекторат към Агенция за социално подпомагане - София, ТД „Социално подпомагане" - Бяла Слатина и ОДМВР - Враца. Възложено им е да изяснят фактите и обстоятелствата, с оглед преценка наличието на данни за извършено престъпление от общ характер по смисъла на НК.
Сподели:

Коментари (0)

Пореден, още по-скандален опит за отлагане на делото “Местан” - точи се седма година

Пореден, още по-скандален опит за отлагане на делото “Местан” - точи се седма година

Шиканират процеса, адвокат Дамянов иска време, за да осмисли новата експертиза

Европрокуратура уличи Теодора Георгиева в тежко нарушение

Европрокуратура уличи Теодора Георгиева в тежко нарушение

Колегията на EPPO установи сериозни пропуски в работата на българския европрокурор, като окончателното решение за нейното освобождаване може да вземе Съдът на Европейския съюз

Министър Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата се пропуква

Министър Янкулов: Стената на мълчанието в прокуратурата се пропуква

Прокуратурата ще се промени, защото за първи път необходимостта от промяна се осъзнава от самите прокурори, те разбират, че така повече не може