19 Април, 2026

Прокуратурата се самосезира за колите с газови уредби

Прокуратурата се самосезира за колите с газови уредби

Поводът са съмнения за неспазване на изисквания при годишните прегледи

Върховната административна прокуратура се самосезира по публикации в медиите и указа на министъра на транспорта по повод колите с газови инсталации. Поводът са съмнения за неспазване на изисквания при годишните прегледи, съобщават от прокуратурата. Налага се особено внимателно да бъдат спазвани всички разпоредби, осигуряващи безвредно ползване на газовите инсталации. 

Информацията в медиите за неспазване на законните изисквания за отчетност и контрол налага предприемане на повсеместни мерки в спешен порядък предвид значителния брой ползвани автомобили с газови уредби на територията на цялата страна, смятат от прокуратурата. За целта прокуратурата е дала срок до 19 февруари да бъде уведомена за взетите решения и предприетите действия.
Сподели:

Коментари (0)

Разследват Кандев и Гюров заради пистолет в кабинета на премиера

Разследват Кандев и Гюров заради пистолет в кабинета на премиера

Нарушени са правилата за сигурност и редът за допуск в сградата на Министерски съвет, твърдят запознати с инцидента

Гюров: Прокуратурата  извършва опит за институционален преврат. Започнала е проверки на премиера, министри...

Гюров: Прокуратурата извършва опит за институционален преврат. Започнала е проверки на премиера, министри...

Според премиера, този внезапен юридически натиск е директен отговор на засилените акции на МВР срещу купуването на гласове

Кандев: Пари и списъци с имена са открити в колата на кандидат-депутат

Кандев: Пари и списъци с имена са открити в колата на кандидат-депутат

Случаят е докладван на Софийска градска прокуратура, защото мъжът е с имунитет и по закон не може да бъде задържан от МВР