18 Март, 2026

Прокуратурата се самосезира за заплахите срещу Каримански

Прокуратурата се самосезира за заплахите срещу Каримански

Сийка Милева

Софийската районна прокуратура се самосезира по случая със заплахите срещу Любомир Каримански и даде 10 дни срок на органите на МВР да ѝ докладват има ли достатъчно данни за извършено престъпление. Говорителят на главния прокурор Сийка Милева обясни: "Дадени са много конкретни, пълни указания на органите на МВР, които следва, съгласно тяхната компетентност, да разкрият извършителя и, ако се съберат достатъчно данни за виновността на определено лице, ще бъдат повдигнати обвинения".

От вътрешното министерство са установили, че румънският гражданин е с инициали  L.T. Изяснен е неговият  единен граждански номер и че е влязъл у нас на 1 април и е напуснал  на 7 април. Картата е била активна за само за 15 минути вчера, за да бъде изпратено заплашителното съобщение. Ясно е и където е станало това. "Издирвателните действия по случая продължават" информират от МВР, без да уточняват дали тази първоначална информация е изпратена и на прокуратурата.

Това е поредният случая на заплаха към публична личност, по която работи СРП.  Другите проверки, по които преди време обяви, че прави, са за заплахи към депутата от ПП Христо Петров, по известен като Ицо Хазарта, вътрешния министър Бойко Рашков, общинския съветник Борис Бонев и журналиста Атанас Чобанов. Няма информация активни ли са още те. Последният случай със заплаха - при това за убийство, е от онзи ден - срещу  спецпрокурара Ангел Кънев. Без да потвърди името му, говорителят на главния прокурор каза, че магистратът вече е разпитан от следовател и разследването върви интензивно: "Направен е оглед в служебния кабинет. Разпитани са трима свидетели, иззети са камерите и видеозаписите от Спеиализирана прокуратура, като от кабинета са иззети и веществени доказателства, на които е назначена комплексна дактилоскопна и биологична експертиза", предаде БНР.
Сподели:

Коментари (0)

Още разкрития за агентурно минало на участници в приватизацията през 2000 г.

Още разкрития за агентурно минало на участници в приватизацията през 2000 г.

Обект на проверка са близо 6000 души. Поради големия брой на проверяваните лица Комисията по досиетата извършва проверката по азбучен ред на малките имена и излиза всяка седмица с частични решения

България е готова да предостави трансформатори за възстановяване на бомбардирана украинска ТЕЦ

България е готова да предостави трансформатори за възстановяване на бомбардирана украинска ТЕЦ

В хода на срещата бе подчертано значението на газовите коридори за гарантиране на сигурността и устойчивостта на доставките

Сачева: Да говорим за резултатите в политиката, не просто да имаш ТикТок и да мразиш

Сачева: Да говорим за резултатите в политиката, не просто да имаш ТикТок и да мразиш

Непрекъснатите заявки за нови и нови лица в политиката са помпане на въздух