11 Юни, 2026

Прокуратурата поиска разследване на всички, свързани с "Аркус-сигурност"

Прокуратурата поиска разследване на всички, свързани с "Аркус-сигурност"

С фирмата са свързани Бенчо Бенчев и Митьо Очите, които бяха арестувани преди дни в Турция

Специализираната прокуратура е възложила на Националната агенция за приходите и Главна дирекця "Национална полиция" проверка на дружество "Аркус - сигурност Бургас" и свързаните с него физически и юридически лица, съобщи обвинението.

Фирмата е съсобственост на зам.-председателя на общинския съвет в Бургас Бенчо Бенчев, а неин консултант е Димитър Желязков, известен с прякора Митьо Очите. И двамата бяха арестувани през уикенда в Истанбул.

Проверката се възлага във връзка с разследване на специализираната прокуратура на организирана престъпна група за рекет, телесни повреди, разпространение на наркотици, се посочва в съобщението. По делото към наказателна отговорност са привлечени 10 души.

При проведената на 2 август 2018 г. специализирана акция на територията на Бургаска област бяха претърсени над 30 различни адреса, включително и офиси на фирми и домове. В някои от тях бяха открити пари, оръжия, боеприпаси и черно счетоводство с бележки за суми, които трябва да се дадат на едно от обвиняемите лица – Д. Желязков, припомня прокуратурата.

Сподели:
Ангел Георгиев от "Възраждане" се отказва от имунитета си

Ангел Георгиев от "Възраждане" се отказва от имунитета си

"Това е поредното политически мотивирано дело, което се използва за натиска спрямо мен и спрямо "Възраждане", твърди депутатът

Документацията за екстрадацията на Стоян Мавродиев е готова, на ход е Белград

Документацията за екстрадацията на Стоян Мавродиев е готова, на ход е Белград

Информацията е потвърдена от правосъдния министър Николай Найденов, който обясни, че документите са предадени на посолството на Сърбия у нас

И.ф. главен прокурор Стефанова поиска имунитета на депутат от 52-то Народно събрание

И.ф. главен прокурор Стефанова поиска имунитета на депутат от 52-то Народно събрание

А.Г. е предаден на съд в качеството му на обвиняем за нанасяне на телесна повреда на полицай по хулигански подбуди

Коментари (0)