Шефът й продавал BG паспорти по 5000 евро главно на Украйна и Молдова
Специализираната прокуратура разследва Държавната агенция за българите в чужбина по подозрения в корупция, съобщават от пресцентъра на Прокуратура на Република България.
Следователи от СО-СП на Специализирана прокуратура извършват процесуално-следствени действия на адреси в София, Кюстендил и Плевен – претърсвания и изземвания, обиски на лица и разпити на свидетели.
Разследването е свързано с дейността на Агенцията.
Председател на Държавна агенция за българите в чужбина е Петър Харалампиев. Той пое ръководството през май 2017 година. Преди това, от декември 2014 г. до май 2017 г. Харалампиев бе заместник областен управител на област София, а преди това изпълнителен директор и член на Управителния съвет на фондация „Българе“.
Харалампиев е председател на национално движение „БГ патриот“, което е част от коалицията Обединени патриоти.
Харалампиев е разследван за продажба на неистински документи за български произход на граждани главно на Украйна и Молдова за сумата от 5 000 евро броя, твърди Нова тв.
Според Наказателния кодекс чл. 321 се отнася за образуване и ръководене на организирана престъпна група, наказва се с лишаване от свобода от три до десет години; чл. 301 - за подкуп, което се наказва с лишаване от свобода до шест години и глоба до пет хиляди лева; чл. 308 - документни престъпления (подправка на документ се наказва с лишаване от свобода до три години) и чл. 282 - престъпления по служба (лишаване от свобода до пет години или пробация)
Още от Улицата
АПИ: Над 80% от мантинелите по пътищата у нас не отговарят на стандартите за безопасност
До 2034 г. всички ограничителни системи по републиканската пътна мрежа трябва да бъдат приведени в съответствие с действащите стандарти за безопасност
Спират камионите над 12 тона по „Тракия“, „Струма“ и Кресненското дефиле днес следобед
Ограничението ще бъде в сила между 15:30 и 22:00 ч., предупреждават от Агенция "Пътна инфраструктура"
Разбиха и ограбиха офиса на "Възраждане" в Ямбол
В сградата са влезли с взлом, изпочупени са врати и прозорци