Прокуратурата тихомълком е внесла в съда прашасалото дело "Белене", по което обаче не е подсъдим енергийният министър от ГЕРБ Делян Добрев, който се разследваше по казуса. От спецсъда потвърдиха пред "Сега", че става дума за делото "Белене" и то е внесено на 8 февруари.
Припомняме, че делото е за безстопанственост в особено големи размери. Обвинителният акт е по преписка на отдел "Специализиран" на Софийската градска прокуратура (СГП). От справката се вижда, че прокуратурата е изправила пред съда бившите министри Румен Овчаров и Петър Димитров, както и бившите шефове на НЕК Мардик Папазян и Любомир Велков.
През 2016 г. прокуратурата обяви, че е привлякла като обвиняеми за безстопанственост около проекта "АЕЦ Белене" трима бивши министри - Делян Добрев, Румен Овчаров и Петър Димитров, както и двамата бивши изпълнителни директори на НЕК. Обвинението изчисляваше щетите за над половин милиард лева, припомня АКФ. След това прокуратурата замлъкна.
един от привлечените по делото е Румен Овчаров, бивш министър на Жан Виденов и на Сергей Станишев
По делото бяха привлечени като обвиняеми трима бивши министри - Петър Димитров, Румен Овчаров и Делян Добрев
Фактор

Коментари (0)