7 Март, 2026

Пролетта плахо пристъпва: Слънчева събота, термометрите ще скочат до 18°

Пролетта плахо пристъпва: Слънчева събота, термометрите ще скочат до 18°

снимка: Уикипедия

И морето, и планините ще бъдат приятни места за туризъм и отмора

Днес ще бъде предимно слънчево, след обяд над планинските и източните райони с временни увеличения на облачността, прогнозират от НИМХ.

Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и ще остане без съществена промяна.

Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, по високите полета на Югозападна България до минус 3°, в София – около 0°. През деня термометрите ще показват между 13° и 18°, по ниски в Източна България, в София – около 15°.

По Черноморието ще е предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат от 7° до 9°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.

В планините ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността в следобедните часове. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 7°, на 2000 метра – около 3°.

Сподели:

Коментари (0)

Росен Плевнелиев: Война за България няма и няма да има

Росен Плевнелиев: Война за България няма и няма да има

С кадровите промени се разчиства терена пред Румен Радев, но не вярвам, че той ще получи подкрепата, за която говорят социолозите

Асен Василев:  Позицията на Радев за Украйна е позорна

Асен Василев: Позицията на Радев за Украйна е позорна

По думите му около войната в Близкия изток се правят опити за насаждане на страх, но ситуацията трябва да се разглежда трезво и с реална преценка.

ЦИК обяви линк, на който всеки може да провери дали фигурира в подписка за партия или коалиция

ЦИК обяви линк, на който всеки може да провери дали фигурира в подписка за партия или коалиция

Гражданите, които са открили името си в списъците на лица, подкрепящи регистрацията на политическа сила или независим кандидат без да са дали съгласие за това, могат да подават жалби до Комисията за защита на личните данни