26 Февруари, 2026

Промени в ръководството на компаниите от групата Електрохолд

Промени в ръководството на компаниите от групата Електрохолд

Георги Миков

От 1 август главен изпълнителен директор на групата става инж. Георги Миков

От 01.08.2024 г. настъпиха промени в ръководствата на компаниите от групата Електрохолд. 

Позицията главен изпълнителен директор на групата Електрохолд България заема инж. Георги Миков, който до момента бе изпълнителен директор на Електроразпределителни мрежи Запад ЕАД (ЕРМ Запад).

ehold_m_hristov.jpg

Милен Христов

Позицията изпълнителен директор на ЕРМ Запад се поема от инж. Радослав Цветков, който досега бе главен директор „Управление на активи“ в дружеството.
Милен Христов, който е управител на Електрохолд ИПС ЕООД, ще заеме и позициите член на Управителния съвет на Електрохолд Продажби ЕАД и член на Съвета на директорите на Електрохолд Трейд ЕАД.
Досегашната си позиция напуска главният изпълнителен директор на Електрохолд България Карел Крал поради изтичане на неговия мандат. Той ще остане част от екипа на групата като член на Надзорния съвет на ЕРМ Запад. 

Инж. Георги Миков има над 35-годишен опит в енергийния сектор в България. Бил е изпълнителен директор на Националната електрическа компания ЕАД, Електроразпределение Столично ЕАД и член на управителния съвет на ЧЕЗ България ЕАД. Става отново част управленския екип на ЕРМ Запад през януари 2022 г. като главен директор „Управление на активи“, а на 1 май 2022 г. става изпълнителен директор на дружеството. Той е инженер по електроенергетика и има магистърска степен по Бизнес администрация от Американския университет в България.

ehold_r_cvetkov.jpg

Радослав Цветков

Инж. Радослав Цветков има повече от 20 години опит в сферата на електроенергетиката и управлението на газовата инфраструктура, като заема различни ръководни длъжности в сектора. Работил е в ЧЕЗ Разпределение България ЕАД, Енерго-ПРО Мрежи и Овергаз Мрежи. Инж. Цветков се присъединява към ЕРМ Запад през 2021 г. като директор „Стратегическо планиране и развитие на мрежата“, а от 1 май 2022 г. е главен директор „Управление на активи“. Има магистърска степен по Електроенергетика от възобновяеми енергийни източници от Техническия университет в София и по Бизнес администрация от УНСС.

Милен Христов има бакалавърска степен по Бизнес администрация от University of Sheffield, последвана от MBA в Московския бизнес институт „Сколково”. През 2021 г. защитава и магистърска степен по застраховане и управление на риска към ВУЗФ. Притежава допълнителна квалификация в борсовата търговия от London Stock Exchange. След 8 години стаж в групата на Еврохолд, концентрирайки се върху търговията, управлението на проекти и интегрираните доставки, през 2021 г. става част от екипа на групата Електрохолд като управител на новосъздаденото дружество Електрохолд ИПС.

Сподели:

Коментари (0)

Мерц в Китай: Искаме китайски инвестиции в Германия

Мерц в Китай: Искаме китайски инвестиции в Германия

Той иска да задълбочи икономическия обмен с Китай, но и поиска да се гарантира, че сътрудничеството ще е честно

WSJ: Какво се случи с икономиката на САЩ след година управление на Тръмп?

WSJ: Какво се случи с икономиката на САЩ след година управление на Тръмп?

Трудно е за търсещите работа, освен ако не търсят работа в здравеопазването. Американските работодатели са добавили само 181 000 работни места през 2025 г., което е рязък спад от предходната година. Но някои икономически показатели изненадват.

Вниманието към ценовите етикети и касовите бележки остава важно

Вниманието към ценовите етикети и касовите бележки остава важно

Потребителите ясно се ориентират към търсене на стоки и услуги при коректни търговци, каквото е наблюдението при всички държави, въвели еврото преди нас