Във видеоматериал на "Царьград" е показан мъж, изглеждащ като Ерол Мъск, който казва, че руснаците са "едни от най-умните хора на планетата"
Според руския пропаганден канал „Царьград“, бащата на американския милиардер Илън Мъск – Ерол Мъск, е пристигнал в Русия, пише Гордон.
Според кремълските пропагандисти, "инженерът, бизнесмен, търговец на скъпоценни камъни" Ерол Мъск е пристигнал в Москва, за да участва в така наречения "Форум на бъдещето 2050", който ще се проведе на 9 и 10 юни.
Във видеоматериал на "Царьград" е показан мъж, изглеждащ като Ерол Мъск, който казва, че руснаците са "едни от най-умните хора на планетата" и че "би било лудост да не попитаме за мнението им по всякакви въпроси". Той допълва, че му е "скучно" да лети до други страни.
Във видеото не се споменава нищо за водената от Русия война срещу Украйна.
Припомняме, през април тази година Ерол Мъск заяви пред Би Би Си, че той и семейството му се възхищават на руския автократ Владимир Путин.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Bloomberg: Западните съюзници подвеждат Украйна в критичен момент, дават на Путин възможност да продължи войната
Украйна вече разработва собствена противоракетна система и балистични ракети за ответни удари по Русия. Проблемът е, че създаването и производството на подобни оръжия може да отнеме години
Краят на американската врява!
Войната започна с високи очаквания за смяна на режима, но по-късно целите ѝ бяха сведени до три основни алтернативни варианта, които обаче съвсем не са без рискове и разходи
Bloomberg: Руските елити се страхуват от ФСБ, която все повече излиза от контрол
Обвинението в тероризъм, повдигнато срещу милиардера и съосновател на Telegram Павел Дуров, е най-скорошното доказателство за засилването на вълната от репресии от страна на ФСБ