22 Декември, 2025

Пропутинската пропаганда влиза и в учебниците по история на Русия

Пропутинската пропаганда влиза и в учебниците по история на Русия

В момента те се пренаписват, за да бъде включена в тях и "специалната военна операция" в Украйна

Учебник по история, който ще включва информация за войната срещу Украйна, трябва да се появи в руските училища от следващата учебна година - през есента на 2023 г., съобщава "Украинска правда".

"Учебникът ще бъде готов за гимназистите през март. Надявам се от следващата учебна година да е в училищата", заяви руският министър на образованието Сергей Кравцов.

Той поясни, че в него "ще се разказва на учениците подробно за целите на специалната военна операция (както руската пропаганда нарича войната срещу Украйна - б.р.)".

Руското министерство на образованието вече обяви, че планира да пренапише учебниците по история за училищата в началото на 2023 г.

По-рано ведомството одобри училищна програма с уроци за войната в Украйна, както и обучение за стрелба с автомат "Калашников" и хвърляне на гранати.
Сподели:

Коментари (0)

Украйна удари мощно нефтен терминал в Краснодарския край на Русия

Украйна удари мощно нефтен терминал в Краснодарския край на Русия

"Военната разузнавателна служба увеличава ударните санкции върху енергийния сектор на държавата-агресор, която е пряко замесена във финансирането на войната ", заяви източник

Муцунски: Не трябва да е проблем евроинтеграцията ни за това, че търсим интереса си в спора с България

Муцунски: Не трябва да е проблем евроинтеграцията ни за това, че търсим интереса си в спора с България

През последните 30 години РС Македония е променяла няколко пъти конституцията си, знамето си, името си, а да не говорим дори за поредицата от национални отстъпки, които са направени, оплака се македонският външен министър

Джей Ди Ванс: Има пробив в преговорите за мир

Джей Ди Ванс: Има пробив в преговорите за мир

„Седейки тук днес, не бих твърдял с увереност, че ще стигнем до мирно решение. Мисля, че има голяма вероятност да го направим, и голяма вероятност да не го направим“, заяви вицепрезидентът на САЩ