Прорашистите у на нас гласуваха за безумието РР, само и само да е зле на всички нас и на България
Не ви препоръчвам да спорите с тях заради самия спор. Те нямат спирачки, те ще са голи като ценности и морал - само по омраза и фанатизъм
Николай Слатински
Прорашизмът у нас - говоря тук само за Отечеството ни нелюбезно - има черти на примитивно, първосигнално, първобитно, домодерно съзнание, на нещо от сорта на паганизъм, вудуизъм, тотемизъм, шаманизъм.
Сред тези черти са например:
1. Пренебрежение към различията между Злото и Доброто. Злото са другите, Доброто сме ние;
2. Пълна липса на емпатия, състрадание, съчувствие, милост към определяните за врагове;
3. Демонизация, обезчовечаване, презрение, приписване на животински черти, охулване на различните и мислещите иначе;
4. Това, което много по-късно във времето бе наречено мислене през призмата на конспиративни теории, лъжливи възприятия на действителността, лесни обяснения на сложни проблеми, разсъждения от резултата назад към хипотетични причини, които били предизвикали точно този резултат.
При подобно съзнание тези, които са му подвластни са нагли, самоуверени, безпардонни, арогантни докато смятат, че победата ще бъде тяхна, че противникът е слаб, страхлив, обречен, негоден за велики дела, готов във всеки момент да се предаде.
Но когато стане ясно, че загубата е неизбежна, че провалът е близък, че поражението е вече предизвестен факт, че каузата им е пердута,
тези хора стават опасни, жестоки,
способни на всякакви бизчовечности, готови на какви ли не мерзости.
Техният свят се руши, те от общност стават прайд, глутница, губят битката, но поне да отмъстят, да нанесат огромна щета, да причинят голяма беда, да нанесат сериозен ущърб.
При тях тръгва процес на бърза десоциализация и ребиологизация.
Те виждат конфликтите само като или-или и нито за миг като и-и.
Те гледат на проблемите не като на предизвикателства, на които се дават отговори и като на рискове, които се управляват - разумно и прагматично, а като на опасности, които се контролират и заплахи, които се възпират - с цената на всичко и на всяка цена…
Вижте как приблизително половината от прорашистите у нас се мобилизираха и гласуваха
за безумието РР -
само и само да е зле на всички нас и на България.
А че уж порядъчни и нормални хора също гласуваха за безумието РР е друга тема.
Темата за политическата глупост на българския народ, която през 10-12 години го кара да се държи инфантилно и с потъмнено от безхаберие съзнание.
Глас народен - Бич Божий!
Законът на политическия ни живот от време оно…
С две думи, възможно е
с катастрофата на Путин и неговата черна дупка Русия,
у нас да има ръст на вербалното и дори на физическото насилие, да виждаме из улиците агресивни, избухливи, заплашващи и налитащи прорашисти.
Не ви препоръчвам да спорите с тях заради самия спор. Те нямат спирачки, те ще са голи като ценности и морал - само по омраза и фанатизъм.
За това искам да ви предупредя. Дано ви бъде полезно.
Още от България
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"
Николай Ненчев и Цвета Кирилова първа кандидатпрезидентска двойка
Убедени сме, че от днес всички демократи трябва да започнем открит разговор и да търсим пътя към единството, казват двамата претенденти за първия пост в държавата