7 Април, 2026

Простреляха ловец при откриване на ловния сезон за пернати

Простреляха ловец при откриване на ловния сезон за пернати

Няма опасност за живота на пострадалия мъж

По време на лов за дребен дивеч днес е прострелян ловец от ПЛСР "Розино", членуващ в Сдружение "Ловно-рибарско дружество Карлово". Инцидентът се е случил по невнимание, съобщиха от пресцентъра на Министерството на земеделието, храните и горите.

Инцидентът се случва точно в деня, в който беше открит ловният сезон за пернат дивеч.

Пострадалият ловец е откаран в болница. Прострелян е със сачми в ръката, лицето и врата. Няма опасност за живота му.

Уведомени са Регионална дирекция по горите - Пловдив и Районното управление на МВР. Ловът е спрян. Оръжието, с което е причинен инцидентът е задържано от служителите на МВР. По случая е образувано досъдебно производство.

Изпълнителна агенция по горите отново призовава ловците да бъдат отговорни при провеждане на ловните излети. Да спазват стриктно правилата за безопасно боравене с оръжие по време на лов. Нека, по време на лова, с действията си не застрашаваме собствения си живот и живота на колегите до нас, се казва в призива.
Сподели:

Коментари (0)

ЦИК реши: Бонуси за членовете на СИК, предали коректни протоколи

ЦИК реши: Бонуси за членовете на СИК, предали коректни протоколи

Росица Матева уточни, че ако все пак бъдат установени неточности в броя на действителните гласове, секционната комисия трябва да се събере отново и да извърши повторно преброяване на място

Изплащат пенсиите и великденските бонуси от днес

Изплащат пенсиите и великденските бонуси от днес

Според решението на Министерския съвет по 50 евро допълнително ще получат пенсионерите, на които пенсията или сборът от пенсиите, добавките и компенсациите към тях е до 390,63 евро включително, което се отнася до 1 606 000 български пенсионери

Психология на оцеляването: защо някои хора никога не могат да се отпуснат

Психология на оцеляването: защо някои хора никога не могат да се отпуснат

Свръхбдителност или „желязно спокойствие“ – и двете могат да бъдат резултат от детство в непредсказуема среда. Как това влияе на психиката, отношенията и ежедневието ни днес?