Петър Низамов, известен като Перата, е прострелян в бургаския комплекс "Изгрев". Стрелбата е станала около 23:30 ч снощи близо до дома му, докато той разхождал кучето си.
"Срещу него са били изстреляни осем куршума, които са минали през тялото му, като два са заседнали в него", твърди журналистът Стоян Тончев, който е бил с Перата в първите часове след стрелбата срещу него.
32-годишният мъж е прострелян в областта на краката. По данни на полицията лекарите са констатирали две рани в левия крак. Няма опасност за живота му.
Перата е бил причакан до дома си, а нападателите му извикали: "Стой! Полиция", разказа Тончев. Те първо са стреляли в телефона му, за да не може да се обади.
"По наша информация това не са професионалисти, защото иначе щяха да го убият", заяви журналистът.
Петър Низамов, известен с това, че задържаше мигранти на българо-турската граница, е настанен в бургаската болница без опасност за живота. Има две огнестрелни рани в крака. Направена му е операция.
Районът на стрелбата е отцепен, a днес предстои нов оглед от разследващите и разпити на свидетели.
Още от България
Започна опелото на убития от младежи Георги Кузев, води го митрополит Николай
Още една тъжна подробност е, че жестоко пребитият от тийнейджъри мъж ще бъде погребан точно на рождения си ден. Опелото се води от Пловдивския митрополит Николай.
Борислав Чучков: „Евровизия“ 2027 не противопоставя София срещу Бургас, тя е България
За създаване на атмосферата на трите телевизионни вечери през май предстоят месеци на подготовка, огромен технически ресурс и хиляди специалисти
Водите на Дунав при Русе спаднаха с още 3 см., заседна плавателен съд
По информация на дирекция „Речен надзор“ вчера в района на Батин е заседнал самоходен плавателен съд във фарватера