Миньорите от комплекса „Марица Изток“ излизат утре на национален протестен митинг-шествие в столицата. Организатори на акцията са КНСБ и КТ „Подкрепа“, които предупреждават, че центърът на София ще бъде блокиран за движение на превозни средства. Акцията е под наслов под наслов „В защита на енергийната независимост на България“, предаде БНР.
Междувременно общинският съвет на Стара Загора прие Декларация за бъдещето на минно-енергийния комплекс „Марица Изток“. В приетата декларация е записано, че „съветниците настояват правителството на Република България по никакъв начин да не допуска прекратяване функционирането или ограничаването на производствения капацитет на въглищните топлоелектрически централи в Минно-енергийния комплекс „Марица Изток“ до изчерпването на енергийния ресурс (въглищата), и да предприеме всички необходими мерки за нормалното функциониране на комплекса, за да бъде гарантирана енергийната и националната сигурност на страната ни“.
Тази декларация заедно с приетите декларации от съветите в Раднево, Нова Загора и Тополовград ще бъде документ в подкрепа на митинг-шествие под наслов „Спасяване на комплекс „Марица-изток”, коxто ще се проведе на 13 октомври от 13,00 часа в София. Организатор е инициативният комитет „Марица Изток“, който ще носи и подписката с подписите на над 105 000 граждани от четирите области в подкрепа на миньорите и енергетиците.
Фактор
Междувременно общинският съвет на Стара Загора прие Декларация за бъдещето на минно-енергийния комплекс „Марица Изток“. В приетата декларация е записано, че „съветниците настояват правителството на Република България по никакъв начин да не допуска прекратяване функционирането или ограничаването на производствения капацитет на въглищните топлоелектрически централи в Минно-енергийния комплекс „Марица Изток“ до изчерпването на енергийния ресурс (въглищата), и да предприеме всички необходими мерки за нормалното функциониране на комплекса, за да бъде гарантирана енергийната и националната сигурност на страната ни“.
Тази декларация заедно с приетите декларации от съветите в Раднево, Нова Загора и Тополовград ще бъде документ в подкрепа на митинг-шествие под наслов „Спасяване на комплекс „Марица-изток”, коxто ще се проведе на 13 октомври от 13,00 часа в София. Организатор е инициативният комитет „Марица Изток“, който ще носи и подписката с подписите на над 105 000 граждани от четирите области в подкрепа на миньорите и енергетиците.
Още от България
Националпопулизъм - това ли е стратегията на премиера Радев за страната и региона?
Отговорът произтича от двусмислените отношения с ЕС и Русия, как гледа на войната в Украйна, справянето със слабия бюджет и липсата на антикорупционни мерки
Любомир Николов: МВР издирва Петьо Еврото поне на три локации
Във връзка със Стоян Мавродиев и. д. главен секретар на МВР посочи, че вероятно в края на месеца ще се гледа делото му за екстрадиция, което ще позволи или няма да позволи връщането му в България
Злите езици или грозната истина? Бивш премиер държал бизнеса с мантинелите в България?
Вътрешният министър Иван Демерджиев разкри в ефира на БНТ, че се проверяват две фирми, свързани с доставянето на мантинели, за които имат сериозни съмнения, че зад тях стои една и съща фигура