Министерството на правосъдието е изразило своята подкрепа
Надзирателите и служителите в ГД „Охрана“ излязоха на мирен протест пред затвора в София. Пламен Христов, зам.-председател на Синдикат „Охрана“, заяви, че протестиращите ще спазват Закона и протестите няма по никакъв начин да вредят на професионалните ангажименти, цитира novini.bg. Надзирателите и служителите в ГД „Охрана“ са изпратили писмено своите искания до председателя на Народното събрание Димитър Главчев, до парламентарната комисия по бюджет и финанси и до министъра на правосъдието Цецка Цачева. Те настояват за уеднаквяване на парите им с тези на МВР, което означава 20 % увеличение, както и за назначаване на нови служители, тъй като има недокомплект в „Съдебна охрана“. Христов информира, че вече три срещи са провели с Министерството на правосъдието заради исканията им и то е изразило своята подкрепа за тях.
Фактор
Още от Улицата
11 загинаха от изпепеляващ пожар в Испания, сред жертвите може да има британци
Испанските власти съобщиха, че голяма част от жертвите вероятно са чуждестранни туристи и предупредиха, че броят на загиналите може да нарасне
САЩ и Китай изпитаха ударите на едни от най-тежките пясъчни бури от десетилетия
Основните източници на прах са големите пустини, като Сахара в Африка, Гоби в Азия и Арабската пустиня в Близкия изток. Макар явлението да е естествен процес, все по-голяма роля за него играят лошото управление на водните и земните ресурси, сушата и деградацията на околната среда.
Автомобил се вряза в банков клон в Монтанско, крадците опитаха да отмъкнат банкомата с пенсиите
Сигналът за престъплението е получен в 04:22 ч. в нощта на 7 юли в районното управление в Лом.