27 Юли, 2026

Възгласи "победа!" и "благодарим ви!" огласиха протеста на собственици на игрални зали

Възгласи "победа!" и "благодарим ви!" огласиха протеста на собственици на игрални зали

Собственици на казина и игрални зали от цялата страна се събраха на протест против промените в Закона за хазарта. 

"Ние сме тук заради Валери Симеонов, заради неговите измислени противозаконни действия, които прави в момента", заяви протестиращ пред БНР.

След като депутатите приеха исканията на протестиращите, те изразиха радостта си с възгласи "Победа" и "Благодарим ви".

Така таксата за регистрация на този вид бизнес стана 25 000 лева за цялата страна и 50 000 лева за София. Първоначалното предложение беше сумата да е 1 милион лева.

Протестиращите коментираха пред БНР: "Парламентът прояви икономически разум, което нас много ни радва, една безумна такса, която щеше да затвори целият бизнес, е отхвърлена". И още: "Като представители на производителите на игралния бизнес се радваме, че ще може да запазим работните места на високо квалифицирани програмисти, художници, инженери". 
Сподели:
Мицотакис: Останат ли високи цените на енергията, Европа губи конкурентоспособност

Мицотакис: Останат ли високи цените на енергията, Европа губи конкурентоспособност

Гръцкият премиер отбеляза, че Гърция вече се е превърнала от вносител на природен газ в регионален енергиен хъб, снабдяващ Югоизточна Европа, и подчерта, че енергийната сигурност е неразривно свързана с геополитическата

Министър Пулев: Преговорите с „Райнметал“ започваме от "празен лист"

Министър Пулев: Преговорите с „Райнметал“ започваме от "празен лист"

Министърът на икономиката уверява, че са подадени документи за удължаване на дерогацията след решението на САЩ, подчертавайки, че "Лукойл" не преработва руски газ

Икономическа депресия и вълна от фалити заливат Русия

Икономическа депресия и вълна от фалити заливат Русия

От януари до юни 2026 г. руските съдилища обявиха 3550 юридически лица в несъстоятелност - увеличение с 10,8% в сравнение със същия период на 2025 г., съобщава „Комерсант“

Коментари (0)