Улицата
Протестиращи блокираха движението пред Ректората, "Боец" пак посреща и изпраща участниците в "Панорама"
Протестиращи срещу правителството блокираха движението на кръстовището пред Ректората на Софийския университет, съобщава БНР.
В същото време там за четвърта поредна вечер студенти протестират с искане за оставка на правителството и на главния прокурор.
Демонстрацията протича мирно, като в нея участват студенти от Софийския университет, Университета по строителство, архитектура и геодезия, Техническия университет и Университета по национално и световно стопанство.
Според тях управлението на ГЕРБ е най-корумпираното в история на България. Иван Гешев пък нарушавал основни права, като правото на невинност и нарушава презумцията. Те са категорични, че ще продължат с протестите, докато не получат исканите оставки.
Пред Българската национална телевизия започна шестото издание на "Гражданска Панорама".
Тя е част от инициативата на Граждански форум „Орлов мост”, която гражданско сдружение БОЕЦ организира, заедно с представители на „Орлово гнездо”, "Обществен контрол”, „Граждански мегдан” и „Зелен Младост".
Тази вечер се присъединиха и майките на деца с увреждания от инициативата "Системата ни убива".
Симпатизантите на Боец остават пред Националната телевизия, за да посрещнат и изпратят участниците в предаването "Панорама" и за да изкажат алтернативни мнения по темите от деня.
Фактор
В същото време там за четвърта поредна вечер студенти протестират с искане за оставка на правителството и на главния прокурор.
Демонстрацията протича мирно, като в нея участват студенти от Софийския университет, Университета по строителство, архитектура и геодезия, Техническия университет и Университета по национално и световно стопанство.
Според тях управлението на ГЕРБ е най-корумпираното в история на България. Иван Гешев пък нарушавал основни права, като правото на невинност и нарушава презумцията. Те са категорични, че ще продължат с протестите, докато не получат исканите оставки.
Пред Българската национална телевизия започна шестото издание на "Гражданска Панорама".
Тя е част от инициативата на Граждански форум „Орлов мост”, която гражданско сдружение БОЕЦ организира, заедно с представители на „Орлово гнездо”, "Обществен контрол”, „Граждански мегдан” и „Зелен Младост".
Тази вечер се присъединиха и майките на деца с увреждания от инициативата "Системата ни убива".
Симпатизантите на Боец остават пред Националната телевизия, за да посрещнат и изпратят участниците в предаването "Панорама" и за да изкажат алтернативни мнения по темите от деня.
Още от Улицата
Силите, които разбиха двупартийната система и рейтинга на Стармър в Обединеното кралство
Вероятният наследник на премиерския пост, бившият кмет на Манчестър Анди Бърнам, ще бъде шестото ново лице на Даунинг стрийт 10 за седем години - въртящата се врата започна да се върти преди десетилетие с предизвиканите от Брекзит напускания на бившите консервативни премиери Дейвид Камерън през 2016 г. и Тереза Мей през 2019 г.
10-то издание на Празника на тетевенската саламура и ракия събра стотици гости на Тетевен
Събитието събра представители на кметства, читалища, махали, местни хотелиери и ресторантьори, училища, служители от Планинската спасителна служба - Тетевен, които освен саламура, представиха и характерни ястия от района
Нови ремонти по ключови пътища, промени в движението по АМ "Тракия" и Пловдивско
АПИ призовават шофьорите да бъдат внимателни, да спазват временната организация на движението и ограниченията на скоростта и да не предприемат рискови изпреварвания по ремонтните участъци