България
Протестиращи: Метрото е единственият позитив на ГЕРБ, управляващите го ползват като компромат
Остават блокадите на ключови пътни артерии в София като форма на недоволство.
Спокойно е преминала нощта и на трите палаткови лагера на възловите кръстовища - това на Орлов мост, при Софийския университет и на площад "Независимост".
Палатковият лагер при Ректората, който преди два дни беше разрушен от несъгласни с блокадите контрапротестиращи, вероятно по тази причина в момента се охранява от патрулна кола на полицията - нещо, което не се забелязва на останалите две кръстовища.
На палатковия лагер при площад "Независимост" е поставена бяла дъска, върху която с маркер се отброява всеки ден от протестите. На нея вече е изписано - "Ден 49-ти", който започва напълно спокойно.
Не се очаква да има изненадваща блокада на някоя от институциите, каквито се организираха предишни дни.
Сдружение БОЕЦ са обявили акция по време на откриването на третия лъч на метрото по-късно днес.
Част от протестиращите заявиха, че се включат в акцията. Казаха, че се радват за пускането на третата метролиния, но въпреки това ще вземат участие. Да чуем с какви мотиви:
“Метрото е единственият позитив на управлението на ГЕРБ за всичките тези години. За сметка на това негативите са страшно много“.
“Мнението на стачкуващите е, че, ако се направи за метрото някакво обединение, всичко може да бъде само символично, но едва ли ще бъде пряка намеса в това, защото това ще се използва от сегашните управляващи като компромат срещу гражданското общество. Ще опитат да ги изкривят, че са партийни интереси и т.н.“, коментираха част протестиращите на Орлов мост.
Фактор
Спокойно е преминала нощта и на трите палаткови лагера на възловите кръстовища - това на Орлов мост, при Софийския университет и на площад "Независимост".
Палатковият лагер при Ректората, който преди два дни беше разрушен от несъгласни с блокадите контрапротестиращи, вероятно по тази причина в момента се охранява от патрулна кола на полицията - нещо, което не се забелязва на останалите две кръстовища.
На палатковия лагер при площад "Независимост" е поставена бяла дъска, върху която с маркер се отброява всеки ден от протестите. На нея вече е изписано - "Ден 49-ти", който започва напълно спокойно.
Не се очаква да има изненадваща блокада на някоя от институциите, каквито се организираха предишни дни.
Сдружение БОЕЦ са обявили акция по време на откриването на третия лъч на метрото по-късно днес.
Част от протестиращите заявиха, че се включат в акцията. Казаха, че се радват за пускането на третата метролиния, но въпреки това ще вземат участие. Да чуем с какви мотиви:
“Метрото е единственият позитив на управлението на ГЕРБ за всичките тези години. За сметка на това негативите са страшно много“.
“Мнението на стачкуващите е, че, ако се направи за метрото някакво обединение, всичко може да бъде само символично, но едва ли ще бъде пряка намеса в това, защото това ще се използва от сегашните управляващи като компромат срещу гражданското общество. Ще опитат да ги изкривят, че са партийни интереси и т.н.“, коментираха част протестиращите на Орлов мост.
Още от България
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен
В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът