22 Декември, 2025

Протестиращи блокираха АМ "Тракия" (снимки)

Протестиращи блокираха АМ "Тракия" (снимки)

снимки: Faktor.bg

Протестиращите срещу правителството и главния прокурор Иван Гешев образуваха задръстване на АМ "Тракия". Те спряха пред тунела "Траянови врата" в посока Пловдив и развяха българския трибагреник, както и черни знамена.

Исканията им са за честни избори. Колоната, която образуваха на магистралата, е близо 4 км. Стачкуващите скандират "Долу ГЕРБ, върнете ни държавата". Както Faktor.bg писа още вчера, организаторите на протестите се заканиха, че днес ще блокират ключови пътни артерии. Очаква се на връщане демонстрацията да блокира магистралата в посока София. 

 в неделя, 28-и март, когато се чества паметта на първия български светец - св. княз Боян Енравота, от 11:00 ч. пред БНБ ще тръгне традиционен поход до дома на премиера Бойко Борисов. Тези и други събития, организирани и провеждащи се от протеста, имат за цел да послужат като ясен знак към властта една седмица преди Деня за размисъл да не си позволява кампанийно да всява страх у сънародниците ни и да не извършва никакви фалшификации и манипулации, съобщават стачкуващите . Те се заканиха да затворят всички гранични пунктове в страната ни на 5-и април.

protest_trakia2.jpg

protest_trakia3.jpg

protest_trakia4.jpg

protest_trakia5.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество