24 Март, 2026

Протестиращи: Трябва независима съдебна система, за да живеем в нормална страна

Протестиращи: Трябва независима съдебна система, за да живеем в нормална страна

снимка: БГНЕС

Недоволни граждани се събират пред Съдебната палата на протест с искане оставката на главния прокурор Иван Гешев, предаде репортер на БГНЕС.

На традиционната демонстрация всяка сряда под надслов "Правосъдие без каскет" се чуват скандирания „Оставка” .

„Аз лично дойдох, защото искам да живея в една нормална страна, и смятам, че за да постигнем това, трябва да имаме една независима съдебна система. За съжаление, със сегашния главен прокурор, според мен, това не се случва”, каза Виктор. Младият мъж сподели, че не за първи път е на протест.

Валя смята, че за да има в една държава сигурност, здравеопазване, образование, икономика, и др., трябва да има върховенство на правото. „А при нас няма такова. Така че най-напред трябва да се справим със съдебната система, за да може другите неща да се подредят”, каза тя.

Както всяка сряда, и днес Людмил отново е на протеста. „Проблемите със съдебната система в България най-вече се изразяват във функциите на главния прокурор, ВСС и липсата на правосъдие за обикновените хора в България”, посочи мъжът. Той каза, че още от миналата година подкрепя този протест. „Той не е свързан с политическа сила или с това кой е на власт в момента, дали правителството е служебно или редовно, той е свързан с правосъдието в България”, сподели мъжът, дошъл тази вечер със семейството и приятели. След протеста следва традиционното шествие до сградата на Висшия съдебен съвет. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Ограничения от днес до петък по АМ "Струма"

Ограничения от днес до петък по АМ "Струма"

Заради ремонти по фуги на мостови съоръжения движението ще се извършва основно по изпреварващата лента, предупреждават от АПИ

"Ние броим врабчетата": Дружеството за птиците прикани хората да преброят врабците край тях

"Ние броим врабчетата": Дружеството за птиците прикани хората да преброят врабците край тях

БДЗП обяви старт на юбилейното 10-то издание на кампанията „Ние броим врабчетата“. Голямото преброяване през 2026 г. година ще се проведе на 18 април (събота).

Какво кара много родители да продължават с излишни грижи за вече възрастните си деца

Какво кара много родители да продължават с излишни грижи за вече възрастните си деца

„На пръв поглед изглежда като любов. Но дълбоко вътре действа нещо по-сложно“, отбелязва психологът Изабела Чейс