Очаква се днес гръцките фермери да увеличат блокадите на пътища. Очаква се също и активизиране на протестите, съобщи за сутрешния блок на БНТ кореспондентката на БНР Катя Пеева.
Земеделците продължават да се подготвят за блокада на границата. Припомняме, че вчера не се стигна до затварянето на магистралата Атина - Солун. Трафикът по нея обаче бе изключително затруднен при Лариса. Причината бе, че там фермерите отваряха и затваряха пътя през няколко часа.
Тракторите на протестиращите фермери бяха закарани на 2 км от граничната бразда с Македония. Те са струпали земеделска техника и при Ксанти и Комотини.
От страна на протестиращите е отправена закана в следващите няколко дни да достигнат до българската граница. Българските превозвачи и собственици на шивашки цехове в Благоевградско готвят контрапротест, в случай, че протестите на фермерите затворят граничните пунктове.
Още от Свят
Сибиха: Севернокорейските ракетни системи в Русия са легитимни цели за украинската армия
По-рано се появиха информации за разполагане на севернокорейско ракетно подразделение във Воронежка област в Русия
Пожар избухна в централния изследователски център на "Роскосмос" край Москва
На място са пристигнали пожарни екипи, които са започнали да гасят огъня
Украйна започва евакуация на източния град Краматорск заради руските обстрели
"Ситуацията със сигурността се влошава, затова е неприемливо да оставяме деца под постоянната заплаха от руски атаки“