25 Декември, 2025

Протестиращите: Искаме законни гори, не евтин пиар

Протестиращите: Искаме законни гори, не евтин пиар

Снимка:БГНЕС

Евродепутатът Андрей Ковачев също изрази съмнения, че реалният собственик на дружеството „Юлен“ е Марк Жирардели

Природозащитници излязоха днес на протест пред Министерския съвет под наслов „Не ни пързаляйте за Пирин“. Демонстрацията е с искане правителството да не променя, а да прекрати концесията за ски зоната над Банско.
Броят на протестиращите около 9 часа наброяваше 50-ина души. Те са издигнали пред МС плакати с надпис „Искаме законни гори, не евтин пиар“.

Природозащитниците са категорични, че заради нередностите в концесионния договор той трябва да бъде разтрогнат, а не променян.

Евродепутатът Андрей Ковачев също изрази съмнения, че реалният собственик на дружеството „Юлен“ е Марк Жирардели.

„Тези нарушения са много сериозни, това е, както все едно да ти влязат в къщата и да ти крадат и ти след това да наградиш крадеца. Аз не знам това къде може да се случи, но явно само в България може да се случи“, каза той, цитиран от БНР.

Протестиращите са донесли своята ски екипировка и други принадлежности – щеки и с тях са изписали надпис „Спаси Пирин“ пред МС. Те заявиха, че протестните им прояви ще продължат, докато не са сигурни, че правителството работи в полза на природата. Засега движението в района е свободно.

Протестната проява се организира от природозащитната коалиция „За да остане природа в България“ дни след като световният шампион по ски Марк Жирардели оповести, че е новият мажоритарен собственик на дружеството-концесионер.

От екокоалицията настояват, че не може да се говори за реален собственик, докато не се изчисти въпросът с произхода на средствата, с които е осъществена сделката по прехвърляне на акциите. 
Сподели:

Коментари (0)

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Държавници и политици с пожелания за Рождество

Нека Коледа даде сила и сплотеност на всички българи! пожела премиерът в оставка Росен Желязков

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Рождество идва с кодове за опасно време: Снежна блокада по проходите и 5 бала вълнение в морето

Докато Северозападът и планините потъват в сняг, леден дъжд и силен вятър застрашават трафика в останалата част от страната – температурите падат до минус 4 градуса още по обяд.

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина