Социалният министър Бисер Петков отиде в протестния палатков лагер на майките пред Народното събрание. Той апелира те да се върнат в работната група към министерството, която подготвя новия закон за хората с увреждания. Следващото заседание е насрочено за 30 юли, деня за който майките са обявили национален протест.
Майките не дадоха отговор на министъра дали ще се върнат на масата на преговорите в понеделник. Засега те не са се отказали от националния протест.
Днес майките обявиха недоволството си и от това, че до тяхната палатка пред парламента се появи още една - тази на Съюза на слепите. От организацията се обявиха за реформи за всички хора с увреждания и нарекоха "аматьорски" внесения в парламента Закон за личната помощ, който беше изготвен с участието на майките на деца с увреждания.


Коментари (0)