Тази нощ демонстрациите минаха без инциденти
Протестите в грузинската столица Тбилиси продължават. Тази нощ те преминаха без инциденти. Един от организаторите заяви, че въпреки надеждите на властта демонстрациите да утихнат, хората ще са на улицата докато не постигнат целите си.
Една от тях е предсрочни избори. До напрежение в Грузия се стигна след изява на руски депутат в грузинското Народно събрание по време на международен религиозен форум. Властта обвини опозицията в организирането на протести. А според опозицията правителството е в твърде тесни връзки с Русия. Москва призова Тбилиси да гарантира сигурността на руските граждани. От 8 юли полетите от Москва до Грузия се отменят.
Същевременно Владимир Путин предложи евакуация на руските граждани в Грузия. Те обаче му отговориха, че се чувстват сигурни и към тях няма заплахи, тъй като протестите са насочени срещу политиката, която води руският президент.
Още от Свят
Тръмп връчва трофея на победителя във финалния сблъсък между Испания и Аржентина
Осемдесетгодишният американски президент, който в младостта си за кратко е играл футбол, разкритикува тактиката на Англия при загубения полуфинал срещу Аржентина, упреквайки селекционера Томас Тухел
Русия обстреля масивно Киев с балистични ракети: Горяха сгради, има загинал и ранени
Киевската градска военна администрация съобщи, че един човек е загинал, а петима други са получили наранявания с различна тежест
Русия удари увеселителен парк в Одеска област: Има загинали, издирват под развалините
Ракетите разрушиха къщи на рибари и повредиха шест леки автомобила