4 Февруари, 2026

Проучване: Мнозинството от избирателите в САЩ смятат, че е време Хилари да се оттегли

Проучване: Мнозинството от избирателите в САЩ смятат, че е време Хилари да се оттегли

Анкетата е проведена сред хиляда предполагаеми избиратели, между 10 и 11 септември

Мнозинството от избирателите в САЩ вярват, че е време Хилари Клинтън да прекрати политическата си кариера и да се оттегли, пише консервативното издание Washington Examiner, позовавайки се на данни от проучване на общественото мнение.

Анкетата, проведена от известната социологическа агенция Расмусен, беше публикувана във вторник (12.09) и показа, че 61 процента от избирателите искат Хилари Клинтън, която беше номинирана от Демократическата партия на САЩ за президентските избори през 2016-а година, да слезе от политическата сцена.

Новото изследване беше проведено в контекста на подготвяното от Клинтън многомесечно турне из цялата страна, в което тя ще прави промоция на новата си книга „Какво се случи“. Книгата беше доставена на книжарниците днес (12.09) и в нея се описват събитията около президентската кампания от 2016-а година и причините за загубата ѝ от Доналд Тръмп.

Турнето започва следващата седмица и ще продължи до декември. Хилари Клинтън е организирала събития в десетки градове из цялата страна.
Анкетата е проведена сред хиляда предполагаеми избиратели, между 10 и 11 септември. 

Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Държавният секретар на Съединените щати каза това часове преди изтичането на историческия договор Нов СТАРТ между Съединените щати и Русия

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Райън Раут беше признат за виновен по 5 обвинения през септември, след като направи неуспешен опит сам да се защитава в съда. Съдия Канън постанови доживотен затвор, както и допълнителни дълги присъди по останалите обвинения.

ЕС: За Северна Македония няма място за отстъпление от Преговорната рамка

ЕС: За Северна Македония няма място за отстъпление от Преговорната рамка

Европейският съюз е готов да започне преговори много бързо - готови сме за това и не мисля, че не трябва да чакаме повече, а да направим тази критична стъпка, за да продължим напред, заяви посланикът на ЕС в Северна Македония Михалис Рокас