27 Май, 2026

Проверяват сигнал за незаконно строителство на плаж край Синеморец в парк "Странджа"

Снимка: МОСВ

Екоинспекцията е установила внасяне на почва и други фракции, и извършване на строителни дейности върху морския плаж „Бутамята“. Министърът на туризма Мирослав Боршош е сформирал експертен екип за проверка на място.

Министерство на туризма разпореди извършване на незабавна проверка на Черноморския плаж „Бутамята“ след публикации в медиите и установени нарушения от РИОСВ-Бургас в границите на защитена територия, по смисъла на Закона за защитените територии - природен парк „Странджа“.

Съобщението дойде от пресцентъра на Министерството на околната среда и водите.

Проверката на екоинспекцията е установила внасяне на почва и други фракции и извършване на строителни дейности върху морския плаж „Бутамята“ край с. Синеморец.

По разпореждане на министъра на туризма Мирослав Боршош веднага е сформиран екип от експерти, които ще извършат проверка на място. 

Съгласно концесионния договор, подписан с Министерството на туризма, не се разрешава и не трябва да се допуска извършването на незаконно строителство и/или поставянето на неодобрени, преместваеми обекти и съоръжения върху обекта на концесия и прилежащата му акватория. Ако назначената проверка установи нарушение на договорните клаузи, туристическото министерство има право да наложи съответните санкции.

 „В случай, че се установи нарушение на договорните разпоредби, ще бъдат предприети всички предвидени в действащото законодателство и в договора санкции, включително налагане на неустойка, а при системно нарушение – и  прекратяване на концесията“ коментира министър Мирослав Боршош, цитиран от БГНЕС.

Сподели:
Министър Найденов иска срещу с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Министър Найденов иска срещу с Кьовеши заради скандала с българския европрокурор

Правосъдният министър се интересува от позицията на европейския главен прокурор по казуса, за да бъде излъчена достойна кандидатура и безсъмнения за зависимости

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Сарафов потвърди: Напускам шефски пост в НСлС, ставам редови следовател

Борислав Сарафов е подал оставка като директор на Националната следствена служба след като тя му е искане не веднъж, и последно от новия министър на правосъдието

Адв. Рангелов: Слабата работа в делото срещу прокурорския син не е само некомпетентност и небрежност

Адв. Рангелов: Слабата работа в делото срещу прокурорския син не е само некомпетентност и небрежност

„Един от адвокатите на пострадалите, дъщерята на Илия Златанов - адвокат Минчо Спасов беше наясно със самия себе си, че така ще приключи, злощастно, бих казал, това иначе много сериозно обвинение“, коментира Людмил Рангелов

Коментари (0)