Провокатори от протеста на Радев скъсаха полицейския кордон, нападнаха контрапротеста пред Министерския съвет
Провокатори от протеста в подкрепа на Румен Радев скъсаха полицейския кордон и нападнаха контрапротеста в защита на кабинета пред Министерски съвет. Те започнаха да замерят хората с бутилки и яйца. Част от групата успя да се измъкне.
Предполага се, че има сблъсъци, тъй като коли на жандармерията тръгнаха светкавично в неизвестна посока. Според информация на Нова ТВ групичката от "бегълци" се е насочила към пл. "Орлов мост". Малко преди това Бойко Борисов призова своите да не скандират "оставка", а "единство". След като си тръгна премиерът, те последваха примера. Стачкуващите в подкрепа на държавния глава по-късно се насочиха към пл. "Орлов мост" и отново да блокираха движението на ключовите кръстовища в района. Шествието продължи по бул. "Цариградско шосе" и затвори движението.
По време на пряко включване от ректората младеж от шествието наплю репортер на БНТ, сякаш, за да докаже, че пред президентството се събират повече хора, които са излезли да си изкарат агресията.
Още от Улицата
WSJ: Фалшиви въздушни възглавници убиват шофьори в САЩ, правителството е безсилно да спре това
„Не можех да дишам, чувствах се сякаш нещо ми е заседнало в гърлото“, спомня си Канг по време на интервю. Той загуби половината от долната си челюст, повечето от долните си зъби и някои горни зъби.
11 загинаха от изпепеляващ пожар в Испания, сред жертвите може да има британци
Испанските власти съобщиха, че голяма част от жертвите вероятно са чуждестранни туристи и предупредиха, че броят на загиналите може да нарасне
САЩ и Китай изпитаха ударите на едни от най-тежките пясъчни бури от десетилетия
Основните източници на прах са големите пустини, като Сахара в Африка, Гоби в Азия и Арабската пустиня в Близкия изток. Макар явлението да е естествен процес, все по-голяма роля за него играят лошото управление на водните и земните ресурси, сушата и деградацията на околната среда.