Днес в София ще бъде пуснат за продажба зелен билет заради мръсния въздух. Това съобщи в профила си във „Фейсбук” кметът на града Йорданка Фандъкова.
Тя призова всички, които имат възможност, да оставят личните си автомобили.
Нивата на фините прахови частици превишават 4 пъти допустимата стойност от 50 микрограма на кубичен метър в София. Зеленият билет струва 1 лев и важи за всички линии на градския транспорт за деня. Може да бъде закупен от пунктовете на ЦГМ, касите на метрото, от шофьорите и чрез мобилното приложение https://sofia.mpass.bg, напомни кметът.
Безплатни ще бъдат и буферните паркинги към линиите на метрото. Продължават и проверките за нерегламентирано изгаряне на отпадъци в града.
Фактор
Тя призова всички, които имат възможност, да оставят личните си автомобили.
Нивата на фините прахови частици превишават 4 пъти допустимата стойност от 50 микрограма на кубичен метър в София. Зеленият билет струва 1 лев и важи за всички линии на градския транспорт за деня. Може да бъде закупен от пунктовете на ЦГМ, касите на метрото, от шофьорите и чрез мобилното приложение https://sofia.mpass.bg, напомни кметът.
Безплатни ще бъдат и буферните паркинги към линиите на метрото. Продължават и проверките за нерегламентирано изгаряне на отпадъци в града.
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия