6 Февруари, 2026

Пуснаха Нено Димов под домашен арест

Пуснаха Нено Димов под домашен арест

Нено Димов

Съдът е приел, че обоснованото предположение не е разколебано

Специализираният наказателен съд измени мярката за неотклонение на Нено Димов  от „Задържане под стража“ в „Домашен арест“.

Съдът е приел, че обоснованото предположение не е разколебано съгласно представените по делото доказателства. По делото са представени и нови доказателства, които съдът прецени като пряко несъотносими към обвинението, но отбеляза, че същите са необходими с оглед разкриването  на обективната истина и повдигнатите обвинения за останалите обвиняеми по делото.

Съдът се солидализира със становищата на страните, че не е налице реална опасност от укриване, предвид образованието, трудовата ангажираност на обвиняемия преди мярката му за неотклонение и неговия постоянен адрес.

Съдът обаче прецени, че е налице, макар и в много ниска степен, реална опасност от извършване на престъпление с оглед необходимостта от назначаване на експертиза по делото за установяване на щетата, посочена в обвинението.
Сподели:

Коментари (0)

Експерт:  Случаят "Петрохан" е без аналог в българската история.  Ще се намерят най-малко още два трупа

Експерт: Случаят "Петрохан" е без аналог в българската история. Ще се намерят най-малко още два трупа

"Навсякъде излизаше, че сайтът е модифициран преди три дни, т.е. в деня на убийството. Това са странни неща, които се натрупват. Някой е работил върху сайтовете и то веднага“, смята той.

Министър Митов разпореди проверка във връзка с казуса "Петрохан"

Министър Митов разпореди проверка във връзка с казуса "Петрохан"

Целта е да се установи дали са получени сигнали във връзка със сдружение „Национална агенция за контрол на защитените територии“ и как институциите са реагирали на тях

Заплатите на магистратите и служителите в съда се вдигнаха с 5%

Заплатите на магистратите и служителите в съда се вдигнаха с 5%

С увеличението от 5%, което е по-малко от планираното в проекта за бюджет, основните възнаграждения на върховните съдии и прокурори и на следователите от Националната следствена служба стават 4874 евро (досега 9079 лв.)