15 Януари, 2026

Путин изплю камъчето защо предпочита Байдън за президент

Путин изплю камъчето защо предпочита Байдън за президент

Руският президент Владимир Путин заяви днес, че изказването на Байдън, че Путин е "откачен кучи син" показва защо според Кремъл за Русия ще е по-добре, ако Байдън е президент на САЩ, а не Доналд Тръмп, предаде Ройтерс.

"Готови сме да работим с всеки президент. Но смятам, че за Русия Байдън е по-предпочитаният президент и ако съдя по това, което каза наскоро, съм абсолютно прав", заяви Путин с усмивка по телевизията.

"Той не може да ми каже: Володя, благодаря ти, браво, много ми помогна", заяви Путин. "Попитахте ме кой е по-добър за нас. Казах го тогава и мисля, че мога да го повторя: Байдън".

По-рано Кремъл заяви, че Байдън е опозорил САЩ, като е нарекъл Путин "откачен кучи син" вчера по време на проява в Сан Франциско. 

Руският президент заяви по-рано този месец, че предпочита Байдън пред Тръмп за президент на САЩ, защото Байдън е "по-опитен" и "предсказуем". Но дали Путин е искрен в изявлението си, или не е просто иронизация на настоящия американски президент, демонстрирайки в неговия стил своето превъзходство над него. 
Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген