За отказ заплашват с наказателно дело
На задържаните при протестните акции в Москва срещу обявената от Владимир Путин частична мобилизация вече са връчени призовки да се явят във военните комисии, съобщават ОВД-Инфо и Каспаров.ru.
Членът на партия "Яблоко" Кирил Гончаров публикува призовката, която му е връчена в полицейско управление в Можайския район.
Съпругата на един от задържаните разказа пред "Медиазона", че лично военен комисар е връчил призовка на нейния съпруг.
Сред задържаните е имало мъж, който е отказал да приеме призовката, но е бил заплашен, че ще образуват наказателно дело срещу него.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна
Израел изненадващо удари в Южен Ливан
Това е първата подобна атака, откакто Вашингтон обяви рамково споразумение между Израел и Ливан