20 Януари, 2026

Путин с поредната манипулация: Украйна бави преговорите със своята непоследователност

Путин с поредната манипулация: Украйна бави преговорите със своята непоследователност

Владимир Путин

Руският президеннт определи безчинствата в Буча като украинска провокация, Киев се оттеглил от споразумението в Истанбул

Руският президент Владимир Путин заяви днес, че липсата на последователност в исканията на Украйна забавя преговорите за прекратяване на военната операция на Русия, предава БГНЕС, позовавайки се на агенция "Франс прес".

"Вчера украинската страна отново промени нещо. Подобна непоследователност по основни точки създава известни трудности при постигането на окончателни споразумения", каза руският президент на пресконференция след посещение на космически космодрум в далечната източна Русия.

„Постигнахме определено ниво на споразумения в Истанбул, което се състоеше в това, че гаранциите за сигурност за Украйна, - а украинската страна предяви много строги гаранции за сигурност за себе си, - няма да важат за територията на Крим, Севастопол и Донбас. Както видяхте, последваха наши действия за създаване на условия за продължаване на преговорния процес. Вместо това се сблъскахме с провокация в Буча и най-важното, украинската страна се оттегли от споразуменията в Истанбул. Сега изискванията за сигурност са едно, а въпросите за регулиране на отношенията около Крим, Севастопол и Донбас се изваждат от рамката на тези споразумения. Тоест те отново върнаха в задънена улица себе си и всички нас", каза Путин.

С това свое изявление руският президент отново се опитва да оневини Русия, която започна братоубийствената война в Украйна преди близо два месеца. Той иска по всякакъв начин да убеди Запада, че причина кървавата агресия да продължава е единствено у управляващите в Киев, правейки измислени внушения. Защото днес той отново се закани, че Русия ще постигне своите цели, като изтъкна благородните намерения които има - да "освободи" и "спаси" от украинците хората в Донбас. На каква цена ще се случи това, за властелина на Кремъл няма обаче никакво значение.

Сподели:

Коментари (0)

За първи път в новата си история България ще участва като инвеститор при търсене на нефт и газ в Черно море

За първи път в новата си история България ще участва като инвеститор при търсене на нефт и газ в Черно море

Проектът е от ключово значение за диверсификацията на енергийните източници и за укрепването на енергийната сигурност на България и региона на Югоизточна Европа

КС образува дело, с което ще даде отговор за мандата на Борислав Сарафов

КС образува дело, с което ще даде отговор за мандата на Борислав Сарафов

Делото е по питане на съдии от Апелативния съд във Варна - дали противоречи на конституцията чл. 173, ал. 15 от Закона за съдебната власт, ограничаващ мандата до шест месеца.

Експерт:  Ким Чен Ун няма желание да участва в авантюра в Украйна

Експерт: Ким Чен Ун няма желание да участва в авантюра в Украйна

Експериментът със севернокорейските военни е показал, че подобен механизъм е възможен, но разширяването му изисква изключително големи разход