14 Юни, 2026

Трудни преговори Путин-Лукашенко - двамата нищят спорни енергийни проекти

Трудни преговори Путин-Лукашенко - двамата нищят спорни енергийни проекти
Александър Лукашенко

Президентите на Русия и Беларус Владимир Путин и Александър Лукашенко започнаха нов кръг преговори в Кремъл, предадоха ТАСС и БТА. 

В дневния ред са редица спорни въпроси, поставяни и от двете страни. Става дума за ценообразуването на руския природен газ. Беларуската страна е обезпокоена и от въпроса за компенсациите на спадащите приходи поради данъчните мерки на Москва, а руската страна - от въпроса за периодичното нарушаване на митническия режим между Беларус и Русия. 

Както по-рано каза прессекретарят на руския президент, лидерите на двете държави ще обсъдят и нюанси, свързани с действията на Русия в нефтената сфера. 

Освен това, лидерите "ще си сверят часовниците по целия комплекс двустранни съюзни отношения", включително по тематиката на развитие на съюзната държава на Руската федерация и Беларус, каза прессекретарят Дмитрий Песков. 

При откриването на срещата си с Лукашенко Путин обяви, че ще бъдат обсъдени спорни енергийни въпроси. 
Сподели:
Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам

Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам

Група млади мъже е произвеждала взривни устройства в мазето на постройката, съобщиха пожарната и очевидци

Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната

Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната

„Когато всичко се успокои, ще влезем и ще вземем ядрения прах, заровен дълбоко под мощните гранитни планини, благодарение на нашите прекрасни бомбардировачи B-2 и техните блестящи пилоти."

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

"Ще мерим успеха си не само по броя на битките, които печелим, но и по броя на войните, на които ще сложим край", заяви американският президент

Коментари (0)