„Поздравявам всички граждани на отделната цивилизация, които победиха коронавируса като печенегите и куманите. Това каза Путин и кметът на Москва Собянин премахна ограниченията в столицата . Колко неочаквано, нали? В крайна сметка след две седмици ще имаме Парад на победата, така че, разбира се, трябва да отменим ограниченията, без значение каква е ситуацията в страната“, иронизира Кремъл водещият на Новости СВЕРХДЕРЖАВЫ.
Припомняме, че на 8 април руският президент Владимир Путин за пореден път говори за коронавирусната епидемия, която взе застрашителни размери в страната.
По време на онлайн среща с членове на правителството и ръководители на регионите, президентът на РФ обсъди разпространението на COVID-19 в страната и набеляза мерки за овладяване на ситуацията. Прехвърли отговорността на главите на регионите, не друго.
Внезапно, в самия край на речта си, Путин направи странна препратка към руската история и сравни борбата с пандемията на коронавируса с победите над племената на печенегите и куманите през Средновековието…
„Скъпи приятели! Всичко идва и отминава, така че това също ще премине. Страната ни неведнъж е преминавала през сериозни изпитания: печенегите са измъчвали, куманите също – Русия се е справила с всичко. Така че ние ще победим и коронавируса. Заедно ще преодолеем всичко“, каза той тогава.
Още от Свят
Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022
Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“
САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна
„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"
ООН започва евакуация на 11 000 моряци, блокирани в Персийския залив заради затварянето на Ормуз
„Осигурихме необходимите гаранции за безопасност и внимателно проверихме условията за безопасно корабоплаване"