23 Декември, 2025

Путин подписа амнистия за руските капитали

Путин подписа амнистия за руските капитали

Владимир Путин

Без данъци на задгранични сметки, ако бъдат декларирани до 28 февруари 2019

Президентът Владимир Путин подписа пакет от документи за провеждането на втория етап от амнистията на руските капитали.

За новата амнистия Путин обяви в края на миналата година. Първият й етап беше през 2015-2016. Тогава руснаците можеха да декларират задграничното си имущество и фирми, избягвайки всякакви данъчни претенции, припомня РИА "Новости", цитирана от Канал3.

Вторият етап на амнистията ще започне от 1 март тази година, в навечерието на президентските избори. Тя ще продължи до 28 февруари. За тези, които подадат декларациите си, отново се дава гаранцията, че няма да дължат данъци. Гражданите ще могат да посочат в декларациите си сметки в чужди банки - както открити до началото на 2018 г., така и закрити към датата на подаване на данъчната декларация.

Руснаците, които са подали декларации в първия етап на амнистията, ще могат да го направят отново по избор - във всяко данъчно управление или в централата му.
Сподели:

Коментари (0)

Силяновска с абсурдни обвинения - отново видя врага в лицето на България

Силяновска с абсурдни обвинения - отново видя врага в лицето на България

По думите на македонския президент ЕС претендира да е геополитически съюз, а в същото време държи държавите от Западните Балкани в геополитически вакуум

„Тук решаваме ние!“: Гренландия отвърна на Тръмп след заплахите за сила и анексиране

„Тук решаваме ние!“: Гренландия отвърна на Тръмп след заплахите за сила и анексиране

На фона на заканите от Белия дом със сила да поемат контрола над острова, премиерът Нилсен и лидерите на ЕС обявиха общ фронт в защита на неговия суверенитет

Директорът на АЕЦ "Чернобил" алармира за ядрена заплаха, ако Русия отново удари централата

Директорът на АЕЦ "Чернобил" алармира за ядрена заплаха, ако Русия отново удари централата

Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) вече обяви, че тя е „загубила основните си функции за безопасност“ след руски удар по централата