4 Февруари, 2026

Путин подписа нова "Стратегия за национална политика" - още един удар по Украйна

Путин подписа нова "Стратегия за национална политика" - още един удар по Украйна

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Документът, който представлява указ, призовава за мерки, които да гарантират, че 95% от населението на страната ще се идентифицира като руснаци до 2036 г., а целта им е да укрепят "руската идентичност"

Владимир Путин иска да укрепи „руската идентичност“ в анексираните региони на Украйна
Руските власти трябва да укрепят руската идентичност и използването на руския език в украинските региони, анексирани по време на инвазията в Украйна през 2022 г. Това става ясно от документ, подписан от руския президент Владимир Путин, озаглавен „Стратегия на националната политика на Русия за периода до 2036 г.“

Документът призовава за мерки, които да гарантират, че 95% от населението на страната ще се идентифицира като руснаци до 2036 г.

Той е публикуван като указ, подписан от Владимир Путин. И трябва да влезе в сила през януари. В него се твърди, че анексирането на източните региони на страната „е създало необходимите условия за възстановяване на единството на историческите територии на руската държава“.

Текстът уточнява, че е от съществено значение „да се предприемат допълнителни мерки за укрепване на руската гражданска идентичност като цяло“, да се затвърди използването на руския език и да се противодейства на „усилията на неприятелски настроени чужди държави да дестабилизират междуетническите и междурелигиозните отношения и да създадат разделение в обществото“. 

Източник:  Франс 24

Сподели:

Коментари (0)

Бил Гейтс: Съжалявам за всяка минута, прекаранa с Епстийн - не съм бил на острова, не съм се срещал с жени

Бил Гейтс: Съжалявам за всяка минута, прекаранa с Епстийн - не съм бил на острова, не съм се срещал с жени

Имейл, който Епстийн е изпратил до самия себе си през 2013 г., показва раздразнението му от решението на Гейтс да прекрати контактите си с него

Преговори под обстрел: Нов опит за примирие в Украйна на фона на смъртоносни удари

Преговори под обстрел: Нов опит за примирие в Украйна на фона на смъртоносни удари

Тристранните срещи - Русия-Украйна-САЩ, днес и утре в Абу Даби се коментират като критична стъпка в опита на администрацията на Тръмп за желаното прекратяване на войната

Естония арестува контейнеровоз с руски екипаж, пътуващ към Санкт Петербург

Естония арестува контейнеровоз с руски екипаж, пътуващ към Санкт Петербург

Корабът е заподозрян в участие в контрабанда от Еквадор