23 Януари, 2026

Главчев подава молба за отпуск от Съдебната палата

Главчев подава молба за отпуск от Съдебната палата

Димитър Главчев

Днес служебният премиер Димитър Главчев ще подаде заявление за неплатен отпуск в Съдебната палата.

Самият Главчев съобщи това, след като президентът Радев го назначи за служебен министър-председател и му даде срок до 6 април да представи служебен кабинет.

Ще търся министрите по министерствата, ще търся министри, които са експерти, равноотдалечени от всички политически сили и хора, които не са компрометирани, даде вече заявка Главчев. Заявявам, че ще представя състав на правителство от некорумпирани и неопетнени експерти, ще представя кандидатите и на политическите сили, каза още той.

БГНЕС припомня, че Димитър Главчев беше назначен на поста председател на Сметната палата на 28 юли 2023 г. с решение на 49-ото Народно събрание за 7-годишен мандат.

Главчев е икономист по образование и едно от знаковите лица на партия ГЕРБ, с която влиза в политиката като депутат още през 2009 г. Опитът му в счетоводството и финансовия контрол е над 30 години.

Главчев участва в работата на редица комисии, включително заместник-председател на Комисията по бюджет и финанси, докато е народен представител в 6 парламента. Той е и председател на 44 НС от 19 април 2017 до 17 ноември 2017 г. Главчев взема решението да се оттегли от заемания пост след напрежение, възникнало след прочитане на декларация от страна на лидера на БСП Корнелия Нинова и нейното последвало отстраняване от зала. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Поптодорова: Кой точно български интерес ще бъде защитен с влизането ни в "Борда за мир" на Тръмп?

Поптодорова: Кой точно български интерес ще бъде защитен с влизането ни в "Борда за мир" на Тръмп?

Бившият български посланик в САЩ обясни, че според нея сме "сложили каруцата пред коня" и посочи вътрешнополитически причини за участието ни в инициираната от американския президент организация

КЗК проверява за нелоялни практики в конкуренцията на млечните продукти

КЗК проверява за нелоялни практики в конкуренцията на млечните продукти

КЗК установи сериозни структурни деформации на пазара по веригата на доставки при млякото и млечните продукти, включително значителен спад в производството на сурово краве мляко и ръст на вноса на мляко и млечни продукти

Иван Демерджиев се закле във вечна вярност на Румен Радев

Иван Демерджиев се закле във вечна вярност на Румен Радев

Виждам огромна енергия, проектът на президента ще има категоричен успех и аз бих приел да съм служебен министър