19 Февруари, 2026

Путин помпи мускули: Нови уникални оръжейни системи поставяме скоро на бойно дежурство

Путин помпи мускули: Нови уникални оръжейни системи поставяме скоро на бойно дежурство

Владимир Путин

Нови уникални оръжейни системи скоро ще бъдат взети на въоръжение в Русия. Това заяви руският президент Владимир Путин в понеделник на среща в Кремъл със завършили военни университети, съобщават ТАСС и БГНЕС.

„Хиперзвуковото оръжие вече е приведено в готовност – комплексите „Авангард“ и „ Кинжал“. На път са и други уникални оръжейни системи, включително междуконтиненталната балистична ракета „Сармат“, хиперзвуковата ракета „Циркон“ и зенитните системи С-500 „Прометей“ и други комплекси ", каза Путин.

Държавният глава каза още, че вече се формира нова държавна програма за въоръжение с хоризонт за планиране до 2034 г., като се вземат предвид обещаващите разработки на водещи изследователски екипи, отбранителни институти и конструкторски бюра.

"Изпълнението й ще бъде насочено към по-нататъшно укрепване на отбранителния потенциал на страната. И, разбира се, ще трябва да работите с тази техника", обърна се той към възпитаниците на военни университети.

В същото време Путин отбеляза, че най-високи изисквания се налагат и на завършилите учебни заведения на правоприлагащите органи и специалните служби. Той добави, че „те ще трябва да застанат до своите другари, които осигуряват законност и ред и спасяват хората, участват в премахването на последиците от природни бедствия, борят се с престъпността и корупцията, тероризма и защитават страната, нашия народ от вътрешни и външни заплахи. "

„Значителните, видими резултати в тези и други ключови области са гаранция за доверието на гражданите и увереното, прогресивно развитие на Русия“, обобщи Путин, като изрази увереност, че всеки военнослужещ на неговия пост ще действа професионално, решително и твърдо в интерес на родината.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп заплю база за атака на Иран и предупреди Лондон: НЕ ДАВАЙТЕ "ДИЕГО ГАРСИЯ"!

Тръмп заплю база за атака на Иран и предупреди Лондон: НЕ ДАВАЙТЕ "ДИЕГО ГАРСИЯ"!

„Най-разумният ход за Иран е да постигне споразумение с президента Тръмп и неговия екип“, заяви пред журналисти говорителката на Белия дом Каролайн Левит

Специално за Путин и Тръмп: Как руската армия създава илюзия за настъпление

Специално за Путин и Тръмп: Как руската армия създава илюзия за настъпление

На практика това означава кратки рейдове: руски подразделения влизат в селища, издигат знамена, заснемат кадри за отчет и пропаганда, след което се изтеглят

Зеленски: Днес не можем да кажем, че резултатът от преговорите с Русия е задоволителен

Зеленски: Днес не можем да кажем, че резултатът от преговорите с Русия е задоволителен

„Военните обсъдиха някои въпроси сериозно и по същество. Чувствителни политически въпроси, възможни компромиси и необходимата среща на лидери не бяха достатъчно добре обсъдени“, добави той