10 Април, 2026

Путин приел философията на Тръмп, щели да водят „дискусия“ за Украйна

Путин приел философията на Тръмп, щели да водят „дискусия“ за Украйна

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Има Курска област, за която също е важно да се мисли в този контекст. Това са детайли, които трябва да бъдат решени на масата за преговори, и според мен всички страни са настроени за това", добави той.


Президентът на САЩ Доналд Тръмп се очаква да разговаря с руския си колега Владимир Путин тази седмица, предаде АФП, докато Вашингтон настоява Москва да приеме прекратяване на огъня във войната в Украйна.

Пратеникът на Тръмп Стив Уиткоф, който преди дни се срещна в продължение на няколко часа с Путин, заяви, че според него „двамата президенти ще проведат наистина добра и положителна дискусия тази седмица“.

Кремълският диктатор  приел философията на президента на САЩ Доналд Тръмп, смята специалният представител на САЩ Стив Уиткоф.

"Не искам да слагам думи в устата на Путин, но според мен той даде да се разбере, че приема философията на президента Тръмп. Тръмп иска да види края на това. Мисля, че и Путин иска да види края на това", каза Уиткоф в ефира на CNN.

Той също така заяви, че всички ключови лидери в контекста на прекратяването на войната в Украйна се стремят това да се случи възможно най-скоро. Уиткоф подчерта, че преговорите в настоящата ситуация са изключително важни и че всички страни трябва да бъдат готови да договарят споразумение.

"Има Курска област, за която също е важно да се мисли в този контекст. Това са детайли, които трябва да бъдат решени на масата за преговори, и според мен всички страни са настроени за това", добави той.

Други новини в контекста на опитите за прекратяване на войната в Украйна

По-рано съобщихме, че на Украйна може да ѝ се наложи да се откаже от територии в замяна на гаранции за сигурност. "Това са елементи от преговорите, които вече съществуваха през 2022 г. и дори преди това. Това ще бъде своеобразна територия за бъдещите гаранции за сигурност и бъдещия статут на Украйна", каза той.

Освен това политолог коментира основния коз на Украйна в преговорите с Русия. "Руснаците имат два варианта. Когато всичко върви добре за тях, те воюват. А когато не върви добре, започват да говорят за жестове на добра воля", заяви той.

 

Сподели:

Коментари (0)

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

То ще започне в 16:00 часа на 11 април и ще продължи до края на деня на 12 април

Марко Рубио благодари на  България за подкрепата в разговор с Гюров

Марко Рубио благодари на България за подкрепата в разговор с Гюров

В областта на ядрената енергетика двамата поставиха фокус върху необходимостта от осигуряване на доставки на ядрено гориво от алтернативни източници. 

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Германският канцлер Фридрих Мерц обяви възобновяване на диалога с Иран и предупреди, че военните действия на Израел в Ливан могат да провалят мирните преговори със САЩ. Германия е готова да се включи в мисия за сигурност в Ормузкия проток.